İsim Analizi

Merhaba

Kendi isminizi, kendiniz analiz edebilir ve daha yakından kişiliğinizi kaderinizi tanıyabilirsiniz. İşin bu kısmını bir uzmana danışmadan yapmanın sırlarını paylaşmak istiyorum sizinle 🙂

ANLAM – MANA

Öncelikle ismin anlamı önemli isminizin anlamını İsim Arşivi kısmından bulup not edin. Bir örnekle ilerleyelim istiyorum. Adınız Emine olsun. Anlam analizinden Emine isminin; kendinden emin, korkusuz kişi manası taşıdığını öğreniyoruz.

HARFLER – HARFLERİN ENERJİ KİMYASI

Ama genelde bu ismi taşıyanların her ne hikmetse adının tam zıddı bir enerji taşıdığını bilirim. Bunun sebebi de içindeki harflerin enerjisi bunu tetikler. E duygusal gelgitleri çok olan bir harftir. Hem isim başı hem de isim sonu E olunca bu ismi taşıyan kişi; hem bir işi başlarken hem de bitirirken duygusal gelgitler yaşayacağı için kararsız ve karmaşık olabilir. Bir diğer yandan ismin ortasındaki İ harfi duygusal ve hassas bir yapı verir. O nedenle kalbi kırılmaya ve direncini yitirmeye müsaittir. Aslında bu ismin Arapça orjinal yazılış hali Amina’ dır. Ki isim bu şekilde yazılıp söylense kişiliğe etkisi çok daha güçlü ve yerinde olur. Sonuç olarak da duygusal anlamda sakin yapılı, kendinden emin güçlü bir kişilik yapısı açığa çıkar. Bazı isimlerin Türkçeye ve Türk dil yapısına uyarlanması esnasında enerji kayıpları olmuştur. Bu durum Mehmet (d), Muhammet (d), Murat (d)… gibi isimler için de geçerlidir. İsmin son harfi T olan bir insan zengin hayal dünyasına sahip olur ama kişiye temellik ve erteleme duygusu verir. Ama D ile biten bir isim ise çok daha güçlü olur. Hali ile bu isimlerin D ile biten halini tercih etmek gerekir. Eğer bir çocuğunuz olacaksa ve ona bir isim verecekseniz lütfen buna dikkat edin. Eğer kendi isminizde bu tarz bir yazım varsa da yazılışta nüfusta isminizi değiştirtin diye öneririm.

İsminizdeki harflerin enerjisini tek tek not ederek bütünü algılamaya çalışın. Size aşağıda harf enerji tablosunu paylaşıyorum. Buradan anahtar tek kelime ile alabileceğiniz gibi Makaleler kısmından harflerin enerjileri kısmından tek tek tüm harf detaylarını okuyup isminizdeki enerjiyi yorumlayabilirsiniz.

HARFLER VE DEĞERLERİ TABLOSU

 


HARF
RAKAMI ELEMENTİ GEZEGENİ ÖZELLİĞİ
A 1 Hava Mars Öncü, lider, mantıklı
B 2 Su Venüs Sezgisel, sakin
C/Ç 3 Ateş Merkür Canlı, arkadaş canlısı
D 4 Toprak Ay Üstün güçler, güçlü
E 5 Hava Merkür İletişim, duygusal karışık
F 6 Ateş Güneş Patron, ön planda
G 7 Su Merkür Dirençli, zor hayat dersleri
H 8 Toprak Satürn Statü/para, garantici
I/İ 9 Nötr Venüs Duygusal, sezgisel, sanatçı
J 1 Hava Jüpiter Parlak/kaprisli, şımarık
K 2 Su Plüton Kariyerli
L 3 Ateş Venüs Sanatsal, naif, yetenekli
M 4 Toprak Ay Ticari Zekȃ, manevi güç, anaç
N 5 Hava Merkür Sağduyulu, utangaç
O/Ö 6 Ateş Ay Azimli/bencil
P 7 Su Venüs Kendinden emin,
Q 8 Toprak Jüpiter Meşgul
R 9 Nötr Merkür Akıllı, lider, sert
S/Ş 1 Hava Satürn Güçlü/üretken, hayalci, sevilen
T 2 Su Neptün Hayalperest, tembel,
U/Ü 3 Ateş Jüpiter Temkinli, ertelemeci, şanslı
V 4 Toprak Uranüs Devrimci/asi, farklı
W 5 Hava Güneş Gururlu
X 6 Ateş Merkür Değişken
Y 7 Su Satürn Başına buyruk, depresif
Z 8 Toprak Neptün Araştırmacı/zeki, fedakar

 

Emine ismine bakalım

E: İletişim, duygusal karışık

M: Ticari Zekȃ, manevi güç, anaç

İ: Duygusal, sezgisel, sanatçı

N: Sağduyulu, utangaç

E: İletişim, duygusal karışık

 

Pin It on Pinterest

Share This