HARFLERİN SİMYASI

“ Bizler bir zamanlar yüksek harflerdik ve yeryüzüne indik… Kâinatta şahit olunan her şey insana gönderilmiş bir mektuptur…”


– Muhyiddin İbn-i Arabi –

 

 

Kainatta her canlı-cansız varlık, insan, melekût alemi, Yaradan bir isimle adlandırılmıştır. Her bir ad kendi içindeki potansiyeli ile farklı enerji türlerini temsil eder. İsimlerimiz kaderimizdir.

 

Çok eski çağlardan beri isimlerin önemli olduğu ve kaderimize tesir ettiğine inanılırmış. Kadim Mısır uygarlığında, Roma’da, Atlantis’te, Orta Asya Türk devletlerinde, Hz. Muhammed döneminde… Ve daha pek çok uygarlık ve çağda bu konuya çok özel yer verilmiştir.

 

Bir numerolog sayıları titreşimsel deneyimler olarak algılar. Sayılar ayrıca harflerle bağlantı içindedir. Ve dolayısıyla harfler de titreşimsel deneyimleri ifade eder. Her şey bir enerji taşıdığı gibi, isimler de bir enerji taşır. Taşıdığı enerji onu taşıyan kişiye bir ömür eşlik eder ve onun varoluşunun biçimlenmesinde inanılmaz büyük bir katkı sağlar.

 

Nasıl ki evrende her kar tanesinin farklı bir deseni vardır, insan hayatı da böyledir. Her birey farklı bir kar tanesi desenine sahiptir. Kendisiyle ilgili tüm bilgiler bu desende doğum tarihi ve ismi ile şifrelenmiştir. Bu göründüğü kadar karmaşık bir şey değildir. Çok basit bir yöntemle isim ile ilgili bu bilgileri burada bulabileceksin. Doğum tarihlerinin sırları bundan sonra yayımlanacak olan ikinci kitabın konusu. Kendi hayatınızı, kişiliğinizi, kaderinizi çözeceksiniz.

 

İsminizdeki her harf karakterinizi yansıtır. Ancak bulundukları konumlar etkilerini değiştirebilir. İsminizin (doğum anında aldığınız adın) ilk harfi karakteriniz üzerinde en güçlü etkiye sahiptir. Hayatta fırsatlara olan yaklaşım şeklinizin tarzını bu harf belirler.

 

İsminizin (ilk adınızın) son harfi, başladığınız bir projeyi bitirme ile ilgili yeteneğinizi ve yaklaşımınızı ortaya koyar. İsminizin ilk ve son harfi bir projeye başlama ve başarıyla bitirme kapasitenizi gösterir.

 

İsminizin (doğum anında aldığınız adın) ilk sesli harfi kimliğinizin derin yönünü temsil eder. Gizli olduğu halde güçlü bir şekilde sunulan Kalbinizin Arzusu, haritanızdaki en önemli enerjilerden biridir. Bu yönü kolaylıkla dışa yansıtmadığınız halde kimliğinizin çok büyük bir bölümünü açıklar. Bu özelliğiniz çoğunlukla yakın akrabalarınız ve arkadaşlarınız tarafından bilinir. Bazen de sizden başka kimse bilmez.

 

Şimdi her bir harfin simyasını öğrenme vakti geldi. Sonraki sayfalarda tüm harflerin sayı değerleri, gezegenleri, elementleri ve temel özelliklerinin yer aldığı tabloyu inceleyebilirsiniz. Devamında da her bir harfi tek tek inceleyip temel özelliklerini ve kaderimize olan etkilerini bulacaksınız.

 

 

HARFLER VE DEĞERLERİ TABLOSU

 


HARF
RAKAMI ELEMENTİ GEZEGENİ ÖZELLİĞİ
A 1 Hava Mars Öncü
B 2 Su Venüs Sezgisel
C/Ç 3 Ateş Merkür Canlı
D 4 Toprak Ay Üstün güçler
E 5 Hava Merkür İletişim
F 6 Ateş Güneş Patron
G 7 Su Merkür Dirençli
H 8 Toprak Satürn Statü/para
I/İ 9 Nötr Venüs Duygusal
J 1 Hava Jüpiter Parlak/kaprisli
K 2 Su Plüton Kariyerli
L 3 Ateş Venüs Sanatsal
M 4 Toprak Ay Ticari Zekȃ
N 5 Hava Merkür Sağduyulu
O/Ö 6 Ateş Ay Azimli/bencil
P 7 Su Venüs Kendinden emin
Q 8 Toprak Jüpiter Meşgul
R 9 Nötr Merkür Akıllı
S/Ş 1 Hava Satürn Güçlü/üretken
T 2 Su Neptün Hayalperest
U/Ü 3 Ateş Jüpiter Temkinli
V 4 Toprak Uranüs Devrimci/asi
W 5 Hava Güneş Gururlu
X 6 Ateş Merkür Değişken
Y 7 Su Satürn Başına buyruk
Z 8 Toprak Neptün Araştırmacı/zeki

Pin It on Pinterest

Share This